Vychovaný pes nikdy nehryzie
Psy môžu hrýzť z mnohých dôvodov. Nepredstavujte si, že ak dobre poznáte susedovho psa, môžete mu vziať jedlo alebo ho pohladkať v nevhodnej situácii. Nepoužívajte. V skutočnosti sa pes môže cítiť vystresovaný, vystrašený, frustrovaný, strážiť majetok a mnoho ďalších vecí. Aj psy, ktoré nikdy nikoho nepohrýzli, to v budúcnosti v určitej situácii neurobia.
Málo čokolády neuškodí
Teobromín je látka v čokoláde, ktorá spôsobuje otravu psov a mačiek. Vždy sa vyhýbajte konzumácii potravín, ktoré obsahujú kakao, ako je čokoláda alebo kakaové výrobky. Ak zjete veľké množstvo čokolády vrátane horkej čokolády, navštívte svojho veterinára. Ako maškrty voľte niečo zdravšie a predovšetkým určené pre chlpáča.
Varené kosti sú v pohode
Opravdu? Nie, nie sú! Ani kuracie, morčacie či iné zvieracie kosti. Prečo by ste vôbec mali dávať svojmu psovi varené kosti? Psy síce potrebujú kosti kvôli vápniku, ale musia byť surové. Varením sa stráca všetka hodnota kostí. Varené kosti zároveň spôsobujú vážne problémy. Rozdelili sa. V lepšom prípade si budete vyťahovať zaseknutú kosť z úst, v horšom prípade vám ju veterinár vytiahne z krku. A psovi neposkytujú žiadnu výživovú hodnotu. Ak chcete svojmu psovi pridať živiny do stravy, vyberte vhodné doplnky stravy.
Samice by mali mať aspoň raz v živote šteniatka
To je ako tvrdiť, že každá žena musí mať v živote aspoň jedno dieťa, inak nie je úplná. Neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by aspoň jeden vrh mal nejaký vplyv na zdravie alebo správanie suky. Keby si to stále toľko ľudí nemyslelo, možno by bolo v útulkoch menej psov.
Starého psa novým kúskom nenaučíš
Opravdu? Psy sa dobre učia. Každému jednotlivcovi trvá naučiť sa niečo iné, ale je toho schopný. Staršie zviera sa pravdepodobne nenaučí tak rýchlo ako štvormesačné šteňa, ale naučiť sa to môže. Ak teda chcete naučiť staršieho človeka niečo nové, smelo do toho. Veľa pozitívnej motivácie, pochúťky, časté opakovanie a pôjde to takmer samo =d8 de
Pes vidí čiernobielo
Ale nie! Mnoho ľudí si to však stále myslí. Zistenia ukazujú, že psy majú v očiach dva farebné receptory. Vidia farby, ale majú problém rozlíšiť rôzne odtiene zelenej a červenej. Tie sa prejavujú ako sivé, hnedé, modré a žlté tóny. Preto sú niektoré hračky tomu prispôsobené, t. j. majú farby, ktoré sú pre psy ľahko viditeľné. Modrá a žltá sú skvelou voľbou.
Ak pes zje surové mäso, bude agresívny
A človek sa stane agresívnym voči kolegom po tom, čo zje sushi alebo tatársku omáčku po pracovnom obede? Nie, ani pes. Predstava, že kŕmenie psa zdravou, kompletnou surovou stravou z neho urobí brutálnu šelmu, je založená na strachu. Podávanie surovej mäsovej stravy nespôsobí, že váš pes bude agresívny. Pri konzumácii akéhokoľvek jedla môže byť pes majetnícky a nechce sa deliť! Preto je dôležité, aby ste svojho psa naučili dobrým mravom, a to aj pri jedle. Bez ohľadu na to, aké jedlo konzumuje.
Snaha o kaluž moču
Toto je jedna z častých chýb pri výcviku šteniat. Často sa stáva, že majiteľ príde domov a na svete je kaluž, pretože šteniatko to nevydržalo. A čo robí majiteľ? Strčí rypák do kaluže a vyhráža sa. Ale šteňa si nepamätá, že by tam pred hodinou močilo, hoci nemalo. Na výučbu hygienických návykov sa používajú aj iné postupy.
Zdroje
https://www.dogsnaturallymagazine.com/raw-meat-diet-for-dogs-7-myths-you-wont-believe/
https://www.countryliving.com/uk/wildlife/pets/a36090831/dog-myths/