Všetko pre vašich maznáčikov. Labku na to!

Domov

0220 924 080 Volajte po-št 8:00-18:00,
pia 8:00-17:00
Doprava nad 49 € ZADARMO Píšeme pre vás Tlapka TV

Blog obchodu pre chovateľov SpokojnýPes.sk

UKECANÝ PES_

Hovoríme vám pravdu. Zvlášť o krmivách.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Remind

Košík 0,00 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Obľúbené položky:

0
Menu

Predstavujeme Pučálka: firmu, ktorá stojí za značkami Marp, Aminela, či Artemis

Predstavujeme Pučálka: firmu, ktorá stojí za značkami Marp, Aminela, či Artemis

Dátum: 28.8. 2020 Váš SpokojenyPes.cz

Firma, ktorá sa spočiatku zaoberala okennými fóliami a autofóliami. Potom v roku 2008 otvorili internetový obchod s chovateľskými potrebami, kde ako prví začali s dovozom krmiva Artemis. Stojí za zrodom značky kŕmenie pre psov a mačky Marp, ktorú iste väčšina z vás pozná. Poďme si povedať niečo viac o tejto spoločnosti a jej majiteľovi Martinovi Pučálkovi.

História firmy

Firma "Pučálka sro" vznikla už pred viac ako 20 rokmi. Spočiatku sa zaoberali dovozom, distribúciou a inštaláciou okenných fólií a autofólie. Internetový obchod s chovateľskými potrebami vznikol v roku 2008, hneď potom začali z dovozom holistického krmiva Artemis z USA. Na toto krmivo na začiatku roka 2010 získali oficiálne zastúpenie pre celú Európu. Potom v roku 2012 začali s výrobou svoje vlastné značky - Marpo. Ďalšie značky krmiva prišli onedlho potom - v roku 2014 granule pre psov značky Doxneo a rok potom pelechy značky Aminela. Značka Aminela sa ďalej rozširovala o ďalšie produkty - predovšetkým obojky a vodítka . V neposlednom rade firma zastupuje na českom a slovenskom trhu ďalšie vynikajúce značky - čistiace prostriedky Simple Solution, talianske krmivá Almo Nature, odolné hračky Spunky Pup, kanadský kočkolit Intersand, konzervy Kipp a Healthy alebo značku Vet's Best, ktorá obsahuje doplnky krmiva a starostlivosť o domácich miláčikov.  

Marp - značka, ktorú si iste zamilujete

S prípravou vlastnej značky krmiva začali v roku 2012, ide o značku Marp. Cieľom tejto značky je krmivo, ktoré má špičkové zloženie, bude mať vysoko kvalitné suroviny a zvieratá na ňom budú prospievať k lepšiemu. Táto značka ponúka produkty špičkovej kvality pre psov a mačky. Ide hlavne o holistické receptúry granúl, kde je základom sušené a čerstvé mäso, tuky, zelenina a strukoviny. Celkom iste si vyberiete, či už kŕmite granulami alebo konzervami. Krmivá neobsahujú umelé konzervanty, ani žiadne ďalšie pridané vedľajšie produkty a suroviny pochádzajú hlavne od lokálnych farmárov a producentov. Ďalej v ponuke nájdete rôzne doplnky stravy pre vašich zvieracích miláčikov .  

V súčasnosti majú v Prahe otvorené už dve kamenné predajne a jeden centrálny sklad. Tím v tejto spoločnosti tvoria milovníci zvierat a tiež je to na ich práci poznať:)

Vyspovedali sme majiteľa firmy Martina Pučálka:

 • Kedy prišiel nápad založiť firmu s produktmi pre domácich miláčikov a aké boli vaše začiatky?

Spoločnosť Pučálka sro založil v roku 1992 môj otec. Vtedy sa firma venovala stavebným doplnkom. S nápadom začať obchodovať s produktmi pre domácich miláčikov som prišiel ja. Náš začiatok s krmivami pre domáce zvieratá sa datuje do roku 2008, kedy sme začali dovážať krmivo Artemis, ktoré máme doteraz v ponuke. Začiatky neboli prirodzene jednoduché, boli sme naivní, strašne veľa nadšenia. Snažili sme sa presvedčiť majiteľa domácich maznáčikov, že je skutočne kľúčové, ako svojich miláčikov kŕmi. Že v supermarkete kvalitné krmivo nekúpi a že je dôležité čítať zloženie. Toto robíme každopádne dodnes. Mali sme ale veľké šťastie na to, že v tom čase zákazníci začali zisťovať, že existujú aj iné krmivá ako od veľkých korporácií. A tiež na ľudí - ako vo firme, tak vo firmách dodávateľov a odberateľov a ďalších partnerov. Keď chce niekto v obchode uspieť, musí na tom strašne drieť, viac, ako si na začiatku predstavuje, a potom mať tiež šťastie, a to v našom prípade vidím hlavne v ľuďoch okolo nás. Rad predajcov si vzala naše výrobky za svoje a značne za ne bojovala. To sa im teraz snažíme vracať tým, že nechceme, aby naše výrobky nepredával každý.  

 • S akými myšlienkami ste firmu zakladali? Mali ste predstavu, že raz budete tam, kde teraz? Alebo sú od začiatku ambície ešte vyššie?

Chceli sme predovšetkým dodať na trh krmivá, ktoré sú pre psy a mačky bezpečná a prospešná. V tej dobe sa v Európe vyrábala hlavne komerčné krmivá od nadnárodných korporácií, ktorá nebola lacná a už vôbec nebola kvalitné. Ja som mal veľa problémového psa a úprimne, on bol tým, kto ma do tohto sveta priviedol. Začal som riešiť zloženie krmív, zistil som, ako to je a povedal si, že musím nájsť krmivo, ktoré bude pre neho TOP. A bude hlavne bezpečné. Nebude obsahovať potrebné umelé konzervanty a ďalšie potenciálne nebezpečné suroviny. V tej dobe by ma ani nenapadlo, že budeme mať X svojich značiek a budú takto úspešné. Musím priznať, že aj len niekoľko rokov späť by ma nenapadlo, že dnes budeme tam, kde sme.  

 • Aký bol váš úplne prvý výrobok?

Ako prvý výrobok sme začali dovážať krmivo Artemis z USA. Aj keď to nebol náš výrobok, bola táto značka pre mňa vždy veľmi dôležitá a mal som ju za svoje dieťa. Prvý výrobok, ktorý bol skutočne náš, bolo krmivo Marp Holistic Lamb, ktoré je našim najúspešnejším výrobkom až do dneška. Je to receptúra, ktorá je neuveriteľne funkčná. Keď sa zamyslím, čo by sme na ňu mohli vylepšiť, tak z tých zásadných vecí nie je čo meniť. A potom nasledovali ďalšie produkty Marp a neskôr ďalšia značka krmív Doxneo a značka chovateľských potrieb Aminela.  

 • Ako je to s výrobou vašich produktov, kde a ako výroba prebieha?

Čo sa týka krmív, využívame niekoľko špičkových tovární v západnej Európe, predovšetkým v Anglicku, Belgicku, Nemecku a Dánsku. Našim dodávateľom pomerne dosť zatápame, pretože máme iný prístup než väčšina značiek. Od každej suroviny musíme dostať technický list a každú receptúru veľmi dlho ladíme. Ideme na to z druhej strany ako väčšina výrobcov - my ladíme zloženie, aby spĺňalo naše predstavy, a až potom riešime, koľko bude stáť. Ide nám skutočne o top kvalitu výrobkov, ktoré budú funkčné a ktoré sa nebudeme ostýchať dávať našim psom. To je náš hlavný princíp - čokoľvek urobíme, musíme byť schopní naservírovať aj našim psom. Nebudeme robiť niečo len preto, že sa to treba dobre predáva, ale my by sme to pre svojich psov nepoužili.  

 • Ako veľmi sú vaše výrobky a povedomie o firme rozšírené vo svete?

Naše výrobky, predovšetkým značku Marp, vyvážame do viac ako 20tich krajín. Kľúčové trhy sú susedné krajiny už z podstaty jednoduchšie a lacnejšie logistiky, ale máme zákazníkov aj v severských krajinách alebo Portugalsku. V poslednom roku sa nám darí prenikať až do Ázie - krmivo Marp môžu kúpiť aj ľudia v Hongkongu alebo Južnej Kórei. Každý rok sa rozširujeme do ďalších zomoji.  

 • Keď sa pozriete do histórie firmy, mali ste nejaké krízové okamihy, ktoré vyžadovali razantné zmeny? Alebo od samého začiatku všetko beží ako po masle?

Keď sa nad tým zamyslím, tak na dennej pracovnej báze nemám pocit, že by boli niekde zásadné problémy. Avšak keď sa takto obzriem späť, tá naša cesta nebola úplne jednoduchá. Ale asi nijako viac než pri rozjazde iných firiem. Mali sme jeden moment, ktorý určil viac naše smerovanie. To bolo v roku 2012/2013, keď sme ešte pomerne úspešne dovážali ešte jedno holistické krmivo z USA. Zo dňa na deň nám výrobca oznámil, že bude mať niekoľkomesačné výpadok v dodávkach. Vytvoriť vlastné krmivo sme chceli od začiatku, ale táto situácia vytvorenie značky Marp výrazne urýchlila a od tej doby sa vlastne datuje história s našimi vlastnými značkami.  

 • Predtým ste sa špecializovali na krmivá, teraz už môžeme nájsť v ponuke aj iný tovar. Čo bolo tým podnetom rozšíriť sortiment?

Opäť to bola vlastne chyba na strane nášho dodávateľa, ktorý nám dodával špičkové matrace a pelechy. Firma zmenila majiteľa, s ktorým sme nechceli spolupracovať, teda nám konštruktér tejto firmy navrhol matraca vlastné. Tak vznikla značka Aminela, pod ktorou sústreďujeme všetky produkty, ktoré nie sú krmivo. Dnes už v rámci tejto značky máme, okrem matracov a pelechov, tiež dva rady obojkov a vodítok, hračky, čistiace prostriedky atď. Od väčšiny konkurencie, ktorá má také produkty z ázijskej proveniencie, my si vyrábame všetko v ČR z materiálov, ktoré nakupujeme v Česku. Značka Aminela má skutočne veľký potenciál a budeme sa jej v blízkej budúcnosti veľmi venovať.  

 • Plánujete ponuku ešte viac rozšíriť? Alebo prezradíte, na aké novinky sa môžu zákazníci tešiť?

My stále pracujeme na niečom novom :-). Baví nás vytvárať nové veci. Cez leto sme predstavili dve rady nových maškŕt - holistických bez obilnín zameraných na rôzne funkcie a tiež parohy z jeleňov. Teraz finišujeme s novými olejmi ako doplnky stravy. Tie budú doplnené radom doplnkov stravy, ako je napríklad Kelp, pivovarské kvasnice alebo sušená zelenina, ktorú bude možné pridávať do našich konzerv. Na prelome roku tiež uvedieme dve nové receptúry pre mačky - pre kastrované mačky. Ak to budeme stíhať, chceli by sme tiež vytvoriť maškrty pre mačky. Mám tiež rozpracované ďalšie dve receptúry granúl pre psov, ale teraz si netrúfam povedať, kedy na ne príde čas.  

 • A ako ste na tom s domácimi miláčikmi vy? Tiahnu skôr k psom či mačkám? A máte nejaké doma?

Ja mám doma stále toho psa, kvôli ktorému to celé začalo. Je to rhodésky ridgeback a je mu už skoro 14 a pol roka. A ďalej máme doma ešte trinásťročného jazvečíka a dve korytnačky. Z toho teda vyplýva, že som viac psí než mačací.  

Čoskoro bude dobre, nebojte! Ale najprv čítajte...

Potvrdzujem, že moje domáce zviera bolo vyšetrené veterinárom, ktorý na základe stanovenej diagnózy odporučil užívanie tohto produktu.

Prečítal(a) som si a beriem na vedomie, že ak moje domáce zviera dostáva toto krmivo, odporúča sa najmenej raz za 6 mesiacov konzultovať užívanie s veterinárom.

Prečítal(a) som si a beriem na vedomie, že ak sa stav môjho domáceho zvieraťa pri užívaní tohoto produktu akýmkoľvek spôsobom zhorší, je nutné okamžite kontaktovať veterinára.

Súhlasíte so všetkými bodmi?

Pre pokračovánie v nákupu si prosím prečítajte text vyššie a zaškrtnite ÁNO.

Vo vašom košíku nič nie je. Napravíte to?

PES MAČKA OSTATNÉ VET.DIÉTY

Potrebujete poradiť? Blogujeme... Radšej videá? Poznáte Tlapka TV? Plemená / rasy psov

Odoberať novinkyChcete pravidelné novinky e-mailom?

Novinky e-mailom posielame zadarmo.
Možnosť zrušenia odoberania noviniek nájdete v každom e-maily.

Doprava ZADARMO

Vašu objednávku nad 49 € vám radi doručíme zadarmo. Do dvoch dní od objednania bude u vás. 

0220 924 080— Potrebujete pomocnú labku? Sme tu pre vás. Pondelok až štvrtok 8:00-18:00, piatok 8:00-17:00

Najlepším ocenením je váš záujem!

 • 1. miesto
 • 1. miesto
 • 1. miesto
 • Finalista 2021

Platobné metódy